Будь-які звинувачення в передачі суб'єктами космічної діяльності України товарів або технологій Корейській Народній Демократичній Республіці, які сприяли б розвитку балістичних програм, є "абсолютно безпідставними". Про це йдеться у заяві прес-служби Державного космічного агентства України.
"Політика України спрямована на суворе дотримання всіх міжнародних зобов'язань, взятих на себе, зокрема, в рамках Режиму контролю за ракетними технологіями. При цьому, в рамках співробітництва в галузі дослідження і використання космічного простору в мирних цілях Україна не порушувала і не порушує вимог Керівництва РКРТ", – наголосили в Держкосмосі.
Також зазначається, що сьогодні Україна не реалізовує жодного космічного проекту з державами, які не є членами РКРТ, який передбачає передачу товарів категорії В.
Нагадаємо, The New York Times з посиланням на висновки фахівця з ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) озвучила припущення, що запущена в липні КНДР міжконтинентальна балістична ракета Hwasong-14, оснащена ракетним двигуном, створеним на основі радянського двигуна РД-250. Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна корейської МБР в публікації названо українське ДП "Південмаш" (Дніпро), яке, як пише NYT, "залишалося одним з основних виробників ракет Росії навіть після здобуття Україною незалежності".
Секретар РНБО України Олександр Турчинов у відповідь на це заявив, що підприємства українського оборонного та авіакосмічного комплексу не постачали зброю та військові технології до Північної Кореї, а інформація про це "не має під собою жодних підстав, є провокативною за змістом, та, скоріш за все, спровокована російськими спецслужбами для прикриття власних злочинів".
Крім того, "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" спростував озвучені у виданні The New York Times припущення про причетність підприємства до ракетної програми КНДР.