У Держкомтелерадіо зрозуміли, що офіційні сайти влади неінформативні

Акценти
27 Червня 2013, 10:43

На деяких веб-сайтах представлена не вся обов’язкова інформація, а вже оприлюднена інформація наявна не в повному обсязі або розміщується не завжди своєчасно та не в логічних розділах.

Системи обліку публічної інформації багатьох органів виконавчої влади оновлюються нерегулярно та містять відомості лише про частину документів, які перебувають у суб’єктів владних повноважень, зазначає комітет.

Крім того, не всі веб-сайти мають пошукову систему. Натомість створені системи пошуку працюють недостатньо ефективно, зокрема, пошук здійснюється лише в новинах.

Державна інспекція України з питань праці взагалі не має власного офіційного веб-сайту, а лише окремий розділ на сторінці Мінсоцполітики.

58% всіх інтернет-сторінок органів влади та 52% місцевих органів виконавчої влади мають показник наявності інформації вище середнього. У порівнянні з результатами моніторингу, проведеного Держкомтелерадіо у другому півріччі минулого року, спостерігається загальна тенденція збільшення інформаційної прозорості органів виконавчої влади. Зокрема, збільшилася кількість і покращилася якість інформації, що розміщується на офіційних сайтах суб'єктів владних повноважень, заявляють у комітеті.

Повністю вся інформація, передбачена нормативно-правовими актами, розміщена на офіційних сайтах Міністерства юстиції, Міністерства екології та природних ресурсів, Державної архівної служби, Державної інспекції ядерного регулювання, Державного комітету телебачення і радіомовлення.

Моніторинг охопив 102 веб-сайти, серед яких 18 міністерств, 52 центральних та 27 місцевих органів виконавчої влади.

Як повідомляв Тиждень.ua, лише за 10 місяців 2012 року на сайти органів державної влади з державного бюджету витратили щонайменше 15 млн гривень.

90