Згідно з повідомленням, передусім вона – на кремлівських чиновниках, причетних до формування і реалізації такої інформаційної політики.
«Більшість російських ЗМІ перебувають в абсолютній залежності від кремлівської влади, а тому саме ця влада відповідальна за кров, численні руйнування та страждання простих людей. Підтримуючи застосування санкцій та обмежувальних заходів до власників і керівників російських телеканалів-агресорів, Держкомтелерадіо України також вважає за необхідне аналогічні санкції і заходи вжити до державних чиновників РФ, які опікуються інформаційною сферою, а точніше пропагандою насильства і ненависті стосовно України.
Зокрема, мають забути дорогу в Україну Олексій Громов, перший заступник керівника адміністрації президента РФ; Владислав Сурков, помічник президента РФ; Дмитро Пєсков, прес-секретар президента РФ; Павло Зенькович, начальник управління зв'язків з громадських проектів адміністрації президента РФ; Микола Никифоров, міністр зв'язків та масових комунікацій РФ; Михайло Сеславинський, керівник федерального агентства з друку та масових комунікацій РФ.
Також треба не забути про відщепенця і зрадника українського народу, так званого «міністра внутрішньої політики, інформації та зв'язків республіки Крим» Дмитра Полонського», – наголошується у заяві.
Відповідне подання Держкомтелерадіо України вже зробив до Комітету з питань застосування санкцій до осіб, що підтримують та фінансують тероризм в Україні.
Водночас комітет звертається до громадян України з проханням надавати інформацію щодо інших осіб, які мають прямий чи опосередкований стосунок до розпалювання у ЗМІ міжнаціональної ворожнечі, закликів до війни та посягань на територіальну цілісність і незалежність Української держави.
Ця інформація буде передаватися правоохоронним та іншим державним органам для реагування.
Нагадаємо, раніше Верховна Рада звернулася до низки міжнародних журналістських організацій через інформаційну агресію Росії.
Тим часом у СБУ заявили, що російські спецслужби почали посягати на український інформаційний простір ще у 2008 році.
Читайте також: Як припинити вигадки про Україну