У Держдумі РФ вирішили, що ЄС намагається звалити Януковича “помаранчевим Майданом”

15 Грудня 2013, 16:22

«Цілком ймовірно, в ЄС взяла гору лінія на жорсткий курс стосовно Януковича і уряду України. Досі суперничали два підходи. Одні говорили, що Євросоюз не змінюватиме угоду про асоціацію, якщо Україна захоче приєднатися, то вона може приєднатися до угоди, яка вже запропонована. Інші, зокрема, Александер Кваснєвський, колишній президент Польщі, говорили про те, що Україні потрібно надати пакет екстреної фінансової допомоги у розмірі $20 мільярдів. Але ці люди опинилися у меншості", – заявиви Пушков.

На його думку, ЄС бере курс на повалення влади Віктора Януковича за допомогою "помаранчевого Майдану", включаючи власний політичний тиск.

"Якщо Євросоюз відмовляється від асоціації, це не означає, що він відмовляється від завдання нав'язати ту угоду, яку Україні вже запропоновано, і яку Янукович і Азаров цілком обгрунтовано відкинули. Цілком очевидно, що цей миршавий пакет, який ЄС запропонував Україні в рамках нинішньої угоди, не може влаштувати жодну нормальну державу. Це спроба колонізації України за €660 мільйонів", – наголосив Пушков, і додав, –

«Якщо «раніше Янукович розглядався як все-таки можливий партнер з переговорів, то тепер, мабуть, він розглядається як відвертий політичний супротивник, якого треба дочавлювати, домагатися дострокових виборів, і на них намагатися привести до влади якогось малозначущого кандидата, типу Кличко, який буде слухняний і виконуватиме роль західної маріонетки, яка і потрібна ЄС в особі президента України».

Нагадаємо, єврокомісар Штефан Фюле написав у своєму мікроблозі в Twitter, що Євросоюз призупиняє роботу за угодою з Україною про асоціацію. 

"Слова і дії президента та уряду щодо угоди про асоціацію розходяться все глибше і глибше. Їхні аргументи не мають ніякого зв'язку з реальністю", – йдеться в повідомленні Фюле.

Прем'єр-міністр Микола Азаров під час свого виступу на мітингу на підтримку президента Віктора Януковича зі сцени заявив, що для отримання безвізового режиму з Європейським союзом Україні необхідно узаконити одностатеві шлюби і прийняти закон про рівність сексуальних меншин. 

Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінські заявив, що ці слова Азарова не мають нічого спільного з реальністю. 

Уряд України 21 листопада призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС.