Заступник секретаря генради "Єдиної Росії", віце-спікер Держдуми Сєргєй Желєзняк зауважив, що сувенірний кіоск прямого відношення до Держдуми не має. "Наскільки я знаю, він працює за укладеним договором, у зв'язку з чим Дума не може здійснювати вплив на його асортимент", – зазначив парламентарій.
Разом з тим, Желєзняк додав, що було б цікаво з'ясувати, яка кількість подібних бюстів продали. "Тому що в певному сенсі це було б маленьке соціологічне дослідження", – додав він.
Втім, продовжив парламентарій, якщо говорити серйозно, то торгівля подібними бюстами ніякого відношення до політики і ідеології не має. "Люди можуть дотримуватися різних поглядів, але справжні політика та ідеологія продаватися не можуть", – заявив представник "Єдиної Росії".
Голова фракції "Справедлива Росія" Сєргєй Миронов назвав нонсенсом наявність у продажу в кіосках Держдуми бюстів Сталіна. "Я не думаю, що в стінах нашої Держдуми повинні продаватися такі бюсти", – сказав він журналістам.
Голова вищої ради ЛДПР, віце-спікер Держдуми Ігор Лєбєдєв у свою чергу бачить у таких сувенірах історію Росії."Це історія нашої країни, нашої держави і слід враховувати, що ставлення до Сталіна в нас різне; можна сказати, що оцінки його ролі теж діаметрально протилежні", – сказав він.
За словами представника керівництва партії, приблизно навпіл розділилися позиції тих, хто "за" Сталіна і ті, хто "проти" нього. "Нічого поганого в тому, що продають, немає – кому треба, той купить, а кому не подобається, пройде повз", – додав Лєбєдев.
Нагадаємо, напередодні Дня перемоги в Другій світовій війні в Якутську відкрили пам'ятник Сталіну.
Експерти вважають, що через 60 після смерті Йосипа Сталіна в Росії влада відроджує культ Сталіна.