У Держдепі США звинуватили РФ в обстрілах на сході України

14 Грудня 2017, 07:22

У Державному департаменті США звинуватили Росію в артилерійських і ракетних обстрілах на сході України і закликали вжити заходів щодо врегулювання гуманітарної кризи. Про це заявила офіційна представниця Держдепу Хізер Нойєрт, повідомляє прес-служба відомства.

"Ситуація в Україні, на жаль, не поліпшується. США як і раніше глибоко стурбовані ескалацією насильства і погіршення гуманітарної ситуації у східній частині України", – сказала вона.

За її словами, Сполучені Штати "знову закликають Росію припинити артилерійські і ракетні обстріли українських мирних районів і дотримуватися режиму припинення вогню".

Також Нойєрт зажадала від ополченців відступити зі своїх позицій у районі водоочисної станції під Донецьком і звинуватила їх в обстрілі станції.

"Водоочисна станція і енергопідстанції надають питну воду, електрику, а також центральне опалення приблизно 345 тисячам осіб. Неможливо собі уявити, що будь-хто загрожує постачанню води і центрального опалення в розпал зими. Підтримувані Росією сили повинні негайно відійти зі своїх нових позицій навколо водоочисної станції", – зазначила Нойерт.

Представниця Держдепу наголосила, що гуманітарна ситуація на сході України "зараз гірша, ніж за останні три роки" і закликала Росію "вжити негайних заходів щодо врегулювання гуманітарної кризи шляхом виведення своїх сил і згоди на надійну миротворчу місію ООН".

"Ми повинні чітко уявляти джерело цього насильства. Росія озброює, очолює, тренує і воює на боці антиурядових сил", – процитувала Нойерт слова держсекретаря США Рекса Тіллерсона.

Раніше державний секретар США Рекс Тіллерсон повідомив про прогрес у переговорах з Російською Федерацією щодо введення миротворців ООН на окуповані території Донбасу. Також він заявив, що обмеження проти РФ будуть залишатися в силі до тих пір, доки Москва підтримує військові дії на сході України. Він наголосив, що РФ повинна вивести свої сили з Донбасу. Тіллерсон також заявив, що Росія озброює, керує та воює на боці бойовиків на Донбасі.