У Держдепі США зробили заяву до другої річниці анексії Криму

16 Березня 2016, 08:57

Сполучені Штати Америки не визнають анексію Криму Росією, відмовляючись приймати силовий переділ кордонів в 21 столітті. Про це йдеться в заяві Державного департаменту до другої річниці незаконної анексії Криму.

У Держдепі запевнили, що санкції проти Росії через анексію Криму будуть діяти, поки буде тривати окупація, і знову закликали РФ повернути Україні півострів.

«Ми не приймемо перекроювання кордонів силою в XXI столітті. Санкції, пов'язані з Кримом, залишаться в силі, поки триває окупація. Ми знову закликаємо Росію припинити окупацію і повернути Крим Україні», – заявив офіційний представник Держдепу Джон Кірбі.

Читайте також:  Чи залишається Крим Україною?

США підтвердили, що не визнають псевдореферендум 16 березня 2014 року і спроб анексувати Крим, порушуючи міжнародне законодавство. 

При цьому Кірбі знову заявив про «репресії» щодо кримських татар і українців у Криму. Він заявив, що неурядові організації «витискуються»з Криму, а міжнародних спостерігачів не пускають на півострів.

Дивіться також: Окупація: подвиг Сакської бригади

«Ми, як і раніше, стурбовані ситуацією в окупованому Росією Криму, де окупаційна «влада» пригнічує інакомислячих, а етнічні та релігійні меншини зіштовїуються з серйозними і тривалими репресіями, особливо кримські татари і етнічні українці», – зазначив представник Держдепу.