У Держдепі США відреагували на інформацію про поставки українських ракетних технологій у КНДР

15 Серпня 2017, 23:23

У Держдепі США знають про повідомлення, згідно з яким Північна Корея могла отримати ракетні двигуни з України. Про це заявила речниця американського зовнішньополітичного відомства Хізер Науерт.

"Ми знаємо про ці повідомлення. Це питання, до якого ми поставимося дуже серйозно, якщо це підтвердиться", – заявила вона журналістам на брифінгу.

Читайте також: Ракетний скандал з КНДР. До чого тут Україна

"Жодна країна не зробила більше, щоб стримати амбіції Північної Кореї, ніж США. Було багато резолюцій РБ ООН, і вони зобов'язують всі нації, включаючи Україну, запобігати відправці стратегічно важливих технологій в КНДР. У минулому я знаю, що Україна запобігала відправці заборонених матеріалів в країни, які викликають у нас велике занепокоєння", – зазначила представниця Держдепу.

"У нас гарні, цілісні відносини з Україною", – додала Нойерт.

При цьому вона зазначила, що не готова коментувати деталі повідомлень, які з'явилися в ЗМІ про ймовірну передачу двигунів КНДР.

Нагадаємо, The New York Times з посиланням на висновки фахівця з ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) озвучила припущення, що запущена в липні КНДР міжконтинентальна балістична ракета Hwasong-14, оснащена ракетним двигуном, створеним на основі радянського двигуна РД-250. Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна корейської МБР в публікації названо українське ДП "Південмаш" (Дніпро), яке, як пише NYT, "залишалося одним з основних виробників ракет Росії навіть після здобуття Україною незалежності".

Секретар РНБО України Олександр Турчинов у відповідь на це заявив, що підприємства українського оборонного та авіакосмічного комплексу не постачали зброю та військові технології до Північної Кореї, а інформація про це "не має під собою жодних підстав, є провокативною за змістом, та, скоріш за все, спровокована російськими спецслужбами для прикриття власних злочинів".

Крім того, "Південний машинобудівний завод ім. Макарова" спростував озвучені у виданні The New York Times припущення про причетність підприємства до ракетної програми КНДР.