У Держдепі США прокоментували вирок суду в справі Савченко

22 Березня 2016, 20:50

У Держдепі США вважають вирок суду, винесений у справі української льотчиці Надії Савченко, зневагою до принципів правосуддя та закликають звільнити її. Про це заявив представник держдепартаменту Джон Кірбі.

"Вирок у справі Надії Савченко – явне нехтування принципами правосуддя", – сказав він.

Кірбі висловив думку, що згаданий вирок суперечить зобов'язанням, узятим на себе російською стороною в рамках Мінських домовленостей по Україні.

"Ми знову закликаємо звільнити її", – додав Кірбі.

Читайте також: У Кремлі прокоментували можливість обміну Савченко

Крім того, на сайті Держдепу опублікували комюніке щодо ситуації з Савченко. У документі наголошується, що льотчицю "протягом двох років утримували під вартою в РФ, ґрунтуючись на бездоказових звинувачень. Їй було відмовлено в базовому захисті, який повинен забезпечувати принцип верховенства закону".

"Надія Савченко заслуговує того, щоб відправитися додому – до рідних і близьких. Вона повинна приєднатися до своїх колег у Верховній Раді, щоб будувати краще майбутнє для України", – йдеться в комюніке.

Також наголошується, що Держдеп закликає РФ звільнити як Савченко, так і "інших незаконно затриманих людей".

Як повідомлялося, 22 березня російський суд ухвалив рішення засудити Надію Савченко до 22 років ув'язнення. Вирок зачитували протягом двох днів.

Нагадаємо, держобвинувачення Росії вимагало для Савченко 23 роки позбавлення волі в колонії загального режиму. Однак суд зняв із Савченко обвинувачення по одному з епізодів у зв’язку з порушенням юрисдикції.

Тим часом, президент України Петро Порошенко вже заявив про готовність обміняти Савченко на російських ГРУшників.