У Державному департаменті США наголосили, що не робили офіційних заяв щодо рішення України про запровадження санкції проти російських соцмереж та компаній. Про це повідомляє англомовна служба "Голосу Америки".
Однак представники цього ЗМІ наполягають, що у розмові, яка не мала статусу "офіційної", представники Держдепу все ж робили заяви із критикою на адресу Києва через дане рішення.
"Представник американського уряду у розмові в форматі background (без права називати джерело) заявив, що нещодавнє рішення президента Порошенка заборонити на три роки низку популярних російських вебсайтів, включаючи Яндекс, підриває гарантоване конституцією право на вільне висловлення думки", – йдеться у публікації.
Читайте також: Свобода слова чи питання безпеки. Реакція світу на санкції України проти російських ресурсів
Як повідомлялося, 16 травня президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). 17 травня указ набув чинності після опублікування в газеті "Урядовий кур'єр".
Серед компаній, які потрапили під дію санкцій, зазначені російські ресурси "Mail.ru", "Яндекс", "ВКонтакте" і "Однокласники", а також низка російських банків, авіакомпаній і ЗМІ: РЕН ТВ, НТВ ПЛЮС, РБК, ТНТ, "Первый канал". Загалом у списку санкцій України 1 228 фізичних осіб та 468 юридичних.
У НАТО відреагували на введення санкцій, заявивши, що блокування російських інтернет-ресурсів в Україні – це питання національної безпеки країни, а не питання свободи слова.