У день народження Шевченка лунають чергові ініціативи про вихідний

9 Березня 2011, 09:32

9 березня, у 197-ий рік від дня народження Шевченка, усі його прихильники вирішили прийти до пам'ятника у центрі Харкова зі своїми "Кобзарями", аби декламувати його вірші та твори.

Як повідомив голова обласної організації Української народної партії Василь Третецький, націоналісти хочуть змінити традиційний характер вшановування пам'яті поета, коли приходять мовчазні делегації та покладають квіти.

Крім того, вони знов закликають Верховну Раду затвердити День народження Тараса Шевченка державним святом та вихідним днем – або вже у цьому році, або до 200-річчя з дня народження Шевченка: "Хай це буде законопроект не тільки від УНП, хай буде від представників усіх фракцій. І ми будемо на цьому наполягати",- заявив Третецький.

Нагадаємо, 9 березня могло стати державним святом ще у часи президента Віктора  Ющенка. Але у 2006 році парламент з такою ініціативою не погодився. "Не було розуміння єдності",- вважає голова харківської організації УНП.

Кандидат політичних наук Юлія Біденко вважає, що в Україні достатньо вшановують пам'ять поета, та не бачить сенсу у збільшенні кількості державних свят: "Це має бути культурною традицією, а не обов'язково державним святом",- каже Біденко та нагадує про процедуру ухвалення таких рішень.

Окрім змін трудового законодавства, треба ще й позитивний висновок комітетів Верховної Ради: "Бюджетний комітет ВР завжди дає свій негативний відгук, тому що це зайве навантаження на бюджет країни",- зазначила Біденко.