У день голосування поліція викрила декілька схем підкупу виборців

26 Жовтня 2020, 12:34

Під час місцевих виборів 25 жовтня поліція зафіксувала схеми підкупу виборців в місті Києві, Одеській, Запорізькій, Миколаївській та Київській областях. Про це повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко.

 

 

Він зазначив, що поліцейські затримали групу осіб, які звозили людей з Луганської області, щоб ті проголосували за конкретного кандидата в Києві.

 

"Що стосується так званих каруселей: ми встановили "схему" підкупу, де організатори налагодили прибуття до Київської області групи з 24 жителів Луганщини. Поїздом Попасна-Київ ці люди прибули до Києва, і їх централізовано везли в селище Гатне Київської області. Ми встановили всіх учасників "каруселі", серед яких і організатор. Їх затримано, їм повідомлено про підозру. Ціна голосу – 500 грн", – повідомив Клименко.

 

За цим фактом порушено кримінальне провадження за ч. 4 ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму, члена виборчої комісії або комісії з референдуму) КК України.

 

За словами Клименка, схожу схему підкупу виборців було організовано в Бучанському районі Київської області.

 

"У Миколаєві ми задокументували цю "сітку" підкупів виборців у самій Київській області. Організатори – батько і син, жителі Миколаївщини. Вони під час голосування пропонували і платили до 2 тис. грн громадянам, що приїхали в Бучанський район до Борщагівської сільської ради. Цю "делегацію" зібрали на Миколаївщині. Після проведення інструктажу цих осіб доставили в столицю, а потім – будь-яким транспортом, включно з таксі, підвозили до місця голосування. Заявники підтвердили, що отримали 2 тис. грн за голосування", – розповів Клименко.

 

За даними поліції, у фальсифікаціях взяли участь близько 80 жителів Миколаєва.

 

"Розслідують кримінальне провадження за ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму, члена виборчої комісії або комісії з референдуму) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії", – підсумував голова Нацполіції.

 

Нагадаємо, 25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори. Поліція порушила 77 кримінальних проваджень та склала 224 адмінпротоколи за фактами порушень на місцевих виборах. Водночас заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що міжнародні спостерігачі визнали чергові місцеві вибори в Україні безпечними.