У деяких регіонах до 70% безробітних мають вищу освіту – Держслужба зайнятості

6 Червня 2017, 13:11

У деяких регіонах України до 70% безробітних мають вищу освіту, на ринку праці є потреба в робітничих професіях. Про це повідомив в.о. голови Державної служби зайнятості України Валерій Ярошенко.

"На сьогоднішній день ринок освітніх послуг не задовольняє потреби роботодавців. Сьогодні на обліку в службі зайнятості в деяких регіонах близько 70% безробітних мають вищу освіту", – сказав він під час Першого кар'єрного форуму у вівторок у Києві.

При цьому Ярошенко підкреслив, що "теоретична освіта – це добре, але роботодавцю потрібні навички і вміння".

"Сьогодні є великий розрив між теоретичними знаннями і тими навичками, які потрібні на ринку праці. І, як правило, кращі їдуть за кордон, це молоді люди. Вони амбітні і залишитися вдома їх повинен стимулювати рівень зарплати. У нас є такі випадки, що в Україні приходять інвестиції, створюються робочі місця, але ми не можемо забезпечити роботодавця кваліфікованими фахівцями, які працюють з інструментом", – сказав він.

За інформацією Ярошенка, є велика потреба у фахівцях на виробництві.

"На сьогодні у нас в базі даних є понад 100 тис. вакансій, але щоб отримати хорошу роботу – потрібна компетенція і вміння… Знання англійської мови на сьогодні вже просто обов'язкове", – сказав він.

Нагадаємо, в квітні віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко повідомив, що в Україні безробітними є близько 1,9 млн громадян