У ДБР заявили про розкрадання в ДСНС, що призвело до пожеж на Луганщині

19 Листопада 2020, 13:05

Держбюро розслідувань встановило нові причини пожеж на території Луганської області восени 2020 року. Про це йдеться на сайті ДБР у четвер, 19 листопада.

 

Слідчі встановили, що однією головних причин було системне розкрадання палива під керівництвом ГУ ДСНС у Луганській області. Майже у кожному структурному підрозділі управління за вказівки керівництва були придбані спеціальні технічні засоби – прилади для корекції одометрів автомобілів. За їх допомогою систематично проводились маніпуляції з пробігом спецтехніки. Реальний пробіг автомобілів завищували, а паливо розкрадали.

 

Таким чином, в управлінні ДСНС не було належного резерву паливно-мастильних матеріалів, а спеціалізована техніка для гасіння пожеж не змогла вчасно виїхати на місця пожежі.

 

Зазначається, що 17 листопада слідчі провели обшуки у ГУ ДСНС у Луганській області та інших структурних підрозділах ДСНС регіону. Також проведені допити службових осіб.

 

«Виявлено та вилучено ймовірні знаряддя злочину, а також документи та інші предмети, що мають доказове значення для кримінального провадження… Крім цього, слідство вивчає обставини організації та діяльності Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, а також координації дій сил, залучених до гасіння пожеж», – йдеться в повідмоленні.

 

Мова йде про службову недбалість, що призвела до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 367 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом від 250 до 750 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

 

Як повідомлялося, 30 вересня загорілася суха трава та лісова підстилка в кількох районах у Луганській області.

 

Станом на 7 жовтня, за попередніми оцінками ДСНС, орієнтовна площа пожеж становить 22 121 га. Пошкоджені 595 будинків, 949 господарчих споруд, 59 транспортних засобів. Загинули 630 голів свійських тварин та 451 голова птиці.

 

Жертвами стали щонайменше 7 людей, ще чотирьох вважають зниклими безвісти.

 

Поліцейські порушили 14 проваджень щодо пожеж.