У чиновників і підприємців починається «веселе» життя

1 Липня 2011, 11:16

Так, з 1 липня перестає діяти символічний штраф для підприємців у розмірі 1 гривня за несвоєчасне надання звітів у податкову службу та інші незначні порушення податкового законодавства.

Нагадаємо, Верховна Рада ввела адаптаційний період для підприємців у зв'язку з прийняттям нового податкового законодавства. "Символічні штрафи у вигляді однієї гривні більше застосовуватися не будуть, застосовуватимуться звичайні штрафні санкції, передбачені податковим законодавством", – заявив голова податкової Віталій Захарченко.

Наприклад, відтепер, як і до 1 січня 2011 року, за прострочення подачі декларації юридичній особі доведеться заплатити 170 грн. Повторне порушення збільшить суму покарання до 1020 грн. При заниженні юридичною особою податків: "згадав" і сам подав уточнюючий розрахунок – штраф 3% від суми заниження, відобразив недоплату у поточній декларації – 5%, виявлено податковим органом – 25% від суми нарахованого податку. Раніше було трохи інакше: сам виявив – 5% суми заниження, податкова піймала – 10% від нарахованого за період.

За неподання декларації фізичними особами вводяться санкції у 25% від суми заниження. За старим законом, це каралося 170 грн. плюс 10% від суми заниження. Також з'явиться штраф за несплату фізичною особою єдиного податку (раніше не передбачався) – 50% від ставки єдиного податку.

Крім того, 1 липня набуває чинності Антикорупційний закон.

Закон набуває чинності з липня, крім статей 11 і 12, набуття чинності яких передбачено із січня 2012 року.

Стаття 11 закону передбачає спеціальну перевірку відомостей про осіб, які претендують на заняття посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, крім кандидатів у Президенти, у депутати Верховної Ради, місцевих рад і в мери.

Стаття 12 визначає здійснення фінансового контролю, зокрема щорічне подання декларацій про доходи до 1 квітня особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у тому числі Президентом, членами Кабінету Міністрів, депутатами Верховної Ради, суддями, держслужбовцями та ін.

Відповідно до закону, особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, заборонено використовувати свої службові повноваження і пов'язані з цим можливості з метою одержання неправомірної переваги або у зв'язку із прийняттям обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе або інших осіб, займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю, входити до складу органу управління або спостережної ради підприємства або організації, яка має на меті одержання прибутку.

Зазначеним особам також заборонено безпосередньо або через інших осіб одержувати подарунки (пожертвування) від юридичних або фізичних осіб за рішення, дії або бездіяльність в інтересах дарувальника або якщо дарувальник перебуває в підпорядкуванні такої особи.

Президентові, членам Кабміну, генеральному прокуророві, голові Нацбанку та низці інших вищих державних посадових осіб заборонено мати в безпосередньому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути безпосередньо підлеглими у зв'язку з виконанням повноважень близьким їм особам.

За здійснення корупційних правопорушень всі зазначені вище категорії осіб притягають до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Крім того, з  сьогоднішнього дня підвищується заробітна плата для працівників першого тарифного розряду. Так, з 1 липня вона виросте на 10 грн. – з 625 до 635 грн. Відповідні зміни в держбюджет-2011 Верховна Рада прийняла 14 червня, 17 червня президент  підписав цей закон, нагадує ЛігаБізнесІнформ.

Як відмічали в уряді, закон, зокрема, спрямований на зменшення грошового розриву між мінімальною заробітною платою і посадовим окладом працівника I тарифного розряду єдиної тарифної сітки (ЄТС). Так, передбачено, що з 1 липня посадовий оклад працівника I тарифного розряду ЄТС складе 635 грн. (розрив зменшиться з 335 до 325 грн.), з 1 вересня – 641 грн. (розрив зменшиться з 335 до 319 грн.), з 1 жовтня – 660 грн. (грошовий розрив зменшиться з 344 до 325 грн.) і з 1 грудня – 704 грн. в місяць (зменшення з 350 до 300 грн.).

У результаті, наприклад, оклад шкільного учителя до кінця року підвищиться на 197 грн., хірурга – на 191 грн., а доцента вузу – на 270 грн.

Крім того, з 1 липня Україна вводить мита на експорт зернових культур.

Експортне мито на пшеницю діє на рівні 9%, але не менш ніж 17 євро/тонна, на ячмінь – 14%, але не менш ніж 23 євро/тонна, на кукурудзу – 12%, але не менш ніж 20 євро/тонна.

З 1 липня ці зернові культури виключено з режиму вільної торгівлі з іноземними державами, про що Кабінет Міністрів повинен у місячний строк проінформувати їх.