У Чилі засвідчують високу ефективність вакцин CoronaVac та Pfizer-BioNTech

Наука
30 Червня 2021, 11:36

Про це повідомив доктор Рафаель Араос, член експертного комітету, який консультує уряд стосовно питань, пов’язаних із COVID-19, під час щоденного звіту стосовно вакцин, що вводяться в Чилі згідно з графіком щеплень. 

Зі свого боку, міністр охорони здоров’я країни Енріке Парис повідомив, що за останні 14 та 7 днів спостерігається зменшення на 26% випадків по всій країні, а позитивність ПЦР-тестів за останній день досягла 6,9%. Чим нижча позитивність, тим ефективніше виявляються інфіковані 

Рафаель Араос зазначив, що ці позитивні результати відображаються на цифрах, з якими вони працюють і вказують на те, що лише близько 25% – 30% людей, які захворіли, отримали повний графік щеплень. Інші госпіталізовані не були вакцинованими,так само, як ті, кого відправили до відділень інтенсивної терапії, де лише 26% людей зробили обидва уколи вакцини. 

Читайте також: Україна відкривається для коронавірусу

За словами лікаря, у число тих, хто зараз захворів на COVID-19, входять здебільшого молодь без щеплення, вакциновані лише однією дозою або не вакциновані взагалі.

Аналіз ефективності вакцини CoronaVac в Чилі показав, що через 14 днів після введення другої дози її ефективність складає до 63-64%. Тобто якщо до вакцинації 100 людей могло захворіти на коронавірус, із двома дозами CoronaVac це буде лише 36 людей. Також за щеплення цією вакциною зменшується кількість госпіталізацій. Ефективність в попередженні госпіталізації становить 86,8% до 87,8%. Показник надходжень до відділень інтенсивної терапії суттєво зменшується через 14 днів після обох доз. Також, як повідомляє Міністерство охорони здоров’я Чилі, вакцина CoronaVac на 86,4% ефективно запобігає смертності від вірусу SARS-CoV-2.

Щодо ефективності вакцини Pfizer-BioNTech у Чилі, за інформацією мінздоров’я, вона запобігає зараженню на 90,9%, госпіталізації на 97,1% та на 98,4% госпіталізації у відділення інтенсивної терапії. Наразі Pfizer-BioNTech ввели в країні майже 5 мільйонів доз, а CoronaVac – близько 20 млн доз. 

Читайте також: Нова вакцина від CureVac недостатньо ефективна: результат досліджень

Нагадаємо, 1 червня 2021 ВООЗ схвалила вакцину CoronaVac від Sinovac Biotech і заявила, що вона відповідає міжнародним стандартам безпечності, ефективності та якості, а в січні 2021 – вакцину Pfizer-BioNTech. Наразі в Україні близько 570 тис громадян щеплені першою дозою препарату CoronaVac, а 146 тис – обома дозами. За словами головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, підписано контракт на поставку 5,3 млн доз цієї вакцини, частина з яких надійде в липні.