У чужий монастир: в українському телерадіопросторі можуть зазвучати голоси російських лібералів

Майже серйозно
23 Лютого 2012, 14:18

Ще й запросили туди таких монстрів російської ліберальної журналістики, як гендиректор «Еха Москви» Алєксєй Вєнєдіктов та ведучий цього самого радіо Матвєй Ґанапольскій. Компанія загалом підібралася ще та. Зокрема, в співорганізатори заходу взяли горезвісний Інститут країн СНД сумновідомого Константіна Затуліна. Російським лібералам на цьому зібранні, схоже, була відведена саме роль лібералів. Спочатку Вєнєдіктов посварився з істориком Віктором Вороніним, приятелем і співавтором Дмитра Табачника (пан Воронін, прозоро натякаючи на нинішні протести в Москві, почав доводити, що буржуазна Лютнева революція була набагато гіршою за більшовицьку Жовтневу). А вже потім дісталося на горіхи й вірному путінцю Затуліну – словом, був скандал.

Читайте також: Анатомія пропаганди

Та все ж останні відвідини України Вєнєдіктовим та Ґанапольскім, схоже, мали й інший підтекст. Нагадаємо, саме зараз «Ехо» перебуває під серйозним тиском свого власника – Газпрому, тобто насправді Кремля. Тож у київській медіа-тусовці одразу замислилися, чи не шукають бува російські колеги запасного аеродрому в Києві. Тим паче що ще за президентства Ющенка пан Вєнєдіктов уже оголошував про створення «Еха Москви – Україна» («разумеется, на русском языке»). Але потім щось не склалось, і наразі це радіо існує лише у вигляді веб-сторінки.

Так ось. Опозиційних до російської влади (принаймні так вважають, хоча не всі з огляду на роботодавців «Еха») Вєнєдіктова та Ґанапольского було помічено в одному з дорогих київських ресторанів у супроводі представника нашого уряду – саме цей чолов’яга зазвичай опікуються гостями з-за кордону, які вміють красиво говорити про тих, чиї гонорари відпрацьовують.

Тож не здивуємось, якщо найближчим часом в українському телерадіопросторі зазвучать голоси російських лібералів Вєнєдіктова з Ґанапольскім – опозиційних до російської влади, але лояльних до нашої. У такому разі конкуренція в ньому вкрай загостриться. Браком у Києві російських лібералів такого штибу перейматися не випадає: досить із нас і Савіка з Євґєнієм…

Читайте також: Стічні канали

Автор:
Тиждень