У Чорнобильській зоні розпочали будівництво сховища для відпрацьованого ядерного палива

27 Квітня 2017, 19:19

У зоні відчуження розпочали будівництво сховища для відпрацьованого ядерного палива. Про це повідомив міністр екології Остап Семерак, інформує прес-служба відомства.

«Як і рік тому, я вважаю, що це  – надважливий проект для України. Цей об’єкт забезпечить безпечне збереження відпрацьованого палива  протягом тривалого періоду. Сьогодні відпрацьоване паливо знаходиться на зберіганні в Росії»,- зазначив Семерак.

Міністр нагадав, що Україна щороку платить близько 200 млн. доларів Росії за зберігання відпрацьованого ядерного палива.

Читайте також: Порошенко розповів, коли введуть в експлуатацію Арку над четвертим енергоблоком ЧАЕС

«Збудувавши власне сховище, Україна вже за кілька років може його окупити. Зона відчуження має всі можливості для реалізації цього проекту і його будівництво відбуватиметься за найвищими світовими стандартами з екологічної безпеки», – підкреслив Семерак.

На сьогодні вже завершено проектування сховища та розпочато будівництво під’їзної залізничної колії до  сховища, на території якого було проведено радіаційне дослідження земельних ділянок. Відповідальність за завершення будівництва і подальшу експлуатацію  ядерної установки схвища покладено на ДП «Енергоатом».

Нагадаємо, раніше прес-служба Державного агентства з управління зоною відчуження повідомила, що в третьому кварталі 2018 року Чорнобильська АЕС і американська компанія "Holtec International" планують почати введення в експлуатацію нового сухого сховища для відпрацьованого ядерного палива (СВЯП-2), до якого з існуючого сховища (СВЯП-1) буде вивантажено паливо Чорнобильської АЕС.