У Чорнобильській зоні через вітер з’явилися три нових осередки тління

16 Квітня 2020, 19:36
У зоні відчуження Чорнобильської АЕС через шквальний вітер з'явилися три нових осередки тління, але вони не є масштабними і не становлять загрози для критично важливих об'єктів. Про це повідомили в прес-службі ДСНС.
 
"Пожежники продовжують здійснювати проливання окремих ділянок, де спостерігається тління пнів, залишків деревини, повалених сухих дерев, а також торфовищ. Водночас унаслідок шквальних поривів вітру у другій половині дня відбулося ускладнення обстановки. З'явилися нові три осередки тління, які не є масштабними і не мають загрозливого характеру", – зазначили повідомили в ДСНС.
 
У ДСНС наголосили, що загрози для критичних об'єктів, таких як "Укриття", "Вектор", немає.
Як повідомляється на сайті ДСНС, станом на 17:00 зведений загін ДСНС здійснює локалізацію осередків у Корогодському, Дитятківському, Паришівському та Денисовицькому лісництвах. До гасіння залучено понад 1 тис. осіб і 120 одиниць техніки, з них від ДСНС майже 1 тис. осіб і 100 од. техніки, зокрема два вертольоти.
 
 
Радіаційний фон у Києві та Київській області зберігається в межах норми і не перевищує природних фонових значень: м. Київ – 0,012 мР/год, Київська область – у межах 0,011 мР/год за допустимого фону 0,05 мР/год, м. Чорнобиль – 0,023 мР/год, на контрольно-дозиметричному пункті "Дитятки" 0,02 мР/год за контрольно допустимого рівня в 0,055 мР/год.
Позначки: