У Чернівцях СБУ прийшла з обшуками до громадської організації, яку підозрюють у сепаратизмі

11 Червня 2018, 12:05

У Чернівцях Служба безпеки України проводить слідчі дії в офісних приміщеннях громадської організації, яку підозрюють у сепаратизмі. Про це в понеділок, 11 червня, повідомляє прес-служба СБУ.

 

"У рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 1 ст. 110 Кримінального кодексу України, перевіряються дані щодо представників організації, які під час публічного заходу в обласному центрі демонстрували картографічні зображення території Чернівецької області у складі так званої "Великої Румунії", – йдеться в повідомленні.

 

 

Так, працівники спецслужби  встановили, що надруковані карти виготовлені для пропаганди "святкування" на території України 100-річчя створення "Великої Румунії".

 

"Правоохоронці також зафіксували, що учасники громадської організації поширювали літературу, в якій можуть міститися заклики до відновлення так званої "історичної справедливості" через анулювання існуючих міжнародно-правових і міждержавних документів та "повернення"  територій Північної Буковини, Північної Бессарабії та Південної Бессарабії  до складу румунської держави", – зазначається в повідомленні.

 

У СБУ додали, що зараз триває досудове слідство.

 

Нагадаємо, 15 грудня  працівники Служби безпеки України затримали колишнього депутата Харківської міської ради Андрія Лесика. Зазначається, що Лесик очолює Харківську територіальну раду руху Український вибір – Право народу Віктора Медведчука. Раніше Лесику було вручено повістку з вимогою з'явитися в обласну прокуратуру для отримання підозри, проте він одразу заявив, що виконувати її не збирається. Приводом для цього стала публікація на його сторінці в Facebook із закликом до створення так званої "Одеської народної республіки".

 

Згодом Київський райсуд Харкова взяв Лесика під варту до 6 лютого без права внесення застави.