У Чехії зробили заяву щодо “виборів” в ОРДіЛО

9 Листопада 2018, 22:32

Міністерство закордонних справ Чехії повідомило, що не визнає так звані "вибори" в окупованих районах Донецької та Луганської областей, а їх проведення вважає грубим порушенням суверенітету України та міжнародного право. Про це в п'ятницю, 9 листопада, повідомляє прес-служба відомств.

 

"Ніякі законні вибори не можуть проводитися на території, яка фактично контролюється російськими збройними силами. Крім того, проведення "виборів" перешкоджає реалізації Мінських угод, стороною яких є і Росія", – йдеться у заяві.

 

Водночас у МЗС Чехії наголосили, що відповідно до міжнародного права тільки українська влада має право організовувати будь-які вибори на своїй території. Так, відомство вважає проведення "виборів" на частині українських територій, контрольованих недержавними утвореннями, грубим втручанням у внутрішні справи України і фундаментальним порушенням суверенітету України.

 

Крім того, у Чехії наголосили, що продовжать вносити свій вклад у реалізацію прийнятих ЄС у березні 2016 року п'яти керівних принципів для відносин між ЄС і Росією: повне виконання Мінських угод; більш тісні зв'язки ЄС з державами Східного партнерства; зміцнення стійкості ЄС до гібридних загроз та в області енергетичної безпеки; виборчий діалог з Росією у сферах, що мають загальний інтерес; підтримка російського громадянського суспільства.

 

У чеському МЗС додали, що Прага і надалі буде підтримувати зусилля України щодо реформування та подальші кроки Києва в напрямку ЄС і НАТО.

 

Нагадаємо, бойовики призначили так звані "вибори" у "ДНР" і "ЛНР" на 11 листопада. 

 

6 листопада Росія офіційно повідомила, що визнає результати так званих "виборів", які призначені на 11 листопада в о купованих районах Донецької та Луганської областей.