У Чехії розповіли, що в країні найактивніше діють російські та китайські спецслужби

11 Листопада 2020, 09:45

У Чехії найактивніше здійснюють розвідувальну діяльність  російські та китайські спецслужби, однак роблять це по-різному. Про це зсвілчать дані звіту  Інформаційної безпекової служби ЧР (BIS) за 2019 рік, як передає Укрінформ.

 

«Інтенсивність діяльності китайської розвідки не відстає від російської. Однак ключова відмінність полягає в тому, що Росія прагне дестабілізувати й дезінтегрувати своїх опонентів, тоді як мета Китаю – побудувати синоцентричне глобальне співтовариство, де інші країни визнають легітимність китайських інтересів і виявляють Китаю належну повагу (на думку китайської сторони)», – пояснюють у звіті.

 

У звіті зазначили, що торік у Чехії відзначилися всі російські спецслужби, які здійснюють розвідувальну діяльність: цивільна СЗР, військове ГРУ, ФСБ та Федеральна служба охорони. Їхня діяльність – переважно під дипломатичним прикриттям – була зосереджена на просуванні російських зовнішньополітичних інтересів, забезпеченні позитивного іміджу РФ у Чехії та пропаганді поглядів Кремля.

 

Нагадаємо, 7 жовтня стало відомо, що спецслужби Росії намагалися завербувати жителя одного з прикордонних районів Чернігівської області, який повинен був збирати і передавати в РФ інформацію про українські військові частини, які межують з Росією.