У Чехії підозрюють РФ у кібератаках проти стратегічної держустанови

2 Вересня 2020, 16:22

 Чеський Національний офіс з кібер- і інформаційної безпеки заявляє, що минулого року стратегічна установа чеського уряду стала жертвою кібератаки, за якою, імовірно стоїть РФ. Про це повідомлеяє Ceska Televize.

 

У повідомленні стверджують, що шпигунство проти чеської установи почалося з так званої фішингової атаки на електронні адреси установи. Користувач завантажував шкідливу програму в систему з вхідного листа. Згідно з аналізом офісу, група Sofacy, яку професійне співтовариство пов'язує з російською розвідкою ГРУ, ймовірно, стояла за цим інцидентом.

 

У офісі здадують діяльність групи Winnti, яка займається в основному кібер-промисловим шпигунством. Офіс вважає, що ця група, яку експерти найчастіше пов'язують з Китаєм, хоча і не здійснювала кібератаки минулого року може з 50-відсотковою ймовірністю зробити таку спробу в майбутньому.

 

Всього за минулий рік Національний офіс з кібер- і інформаційної безпеки зареєстрував 217 кібератак на різні чеські організації, що на 53 більше, ніж у 2018 році.

 

Нагадаємо, що у Раді національної безпеки і оборони України повідомили про масштабну скоординовану атаку на держоргани та об’єкти критичної інфраструктури, яку росіяни хочуть втілити напередодні Дня Незалежності та під час підготовки до місцевих виборів 25 жовтня.