У Чехії парламент зібрався голосувати за недовіру уряду Бабіша

23 Листопада 2018, 12:25

Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш виступив з промовою перед парламентарями, які зібрались для голосування щодо вотуму недовіри його уряду через скандал довкола поїздки його сина в окупований Крим. Про це повідомляє чеське видання Aktualne.

 

Зокрема, голосування ініціювали шість опозиційних партій.

 

Водночас найімовірніше, що уряд Бабіша не відправлять у відставку, оскільки комуністи та соціал-демократи не підтримають вотум недовіри.

 

"Ви зрозуміли, що трапилося протягом останніх двох тижнів? Ви зрозуміли, що два журналісти намагалися скинути уряд на основі повідомлень, які зловживали моїм хворим сином?", – сказав глава чеського уряду на початку виступу.

 

Так, Бабіш вкотре звинуватив журналістів та політичних опонентів у поширенні брехні, додавши, що його сина не утримували в Криму проти волі. 

 

"Я не пішов у відставку, тому що правда на моєму боці", – відзначив він, а частина депутатів сміялася над його заявою.

 

Нагадаємо, Бабіш-молодший заявив, що минулого року його відправили в окупований Крим проти його волі та утримували там, щоб "сховати" на тлі гучного розслідування корупційних справ його батька. Наразі Бабіш-молодший живе у Швейцарії. Ключову роль у переміщенні сина чеського прем'єра в анексований півострів відіграло подружжя Протопопових, яке працює на главу чеського уряду. Діта Протопопова є радником Міністерства охорони здоров’я та психіатром, яка лікувала сина Бабіша. За словами Бабіша молодшого,  її чоловік, росіянин Пьотр Протопопов, відвіз його до Криму.

 

Згодом Бабіш відреагував на заяву сина.  "Мій син психічно хворий. Він приймає ліки, має бути під доглядом, а живе з матір'ю у Швейцарії…Мого сина ніхто не викрадав , він добровільно покинув Чехію", – розповів він.

 

Пізніше глава чеського уряду підтвердив, що його син був в окупованому Криму, однак заявив, що його перебування було там законним і не було викраденням

 

Крім того, генпрокурор Чехії Павел Земан наказав розслідувати ймовірне викрадення сина прем'єр-міністра країни Андрея Бабіша-молодшого. За його словами, у рамках розслідування правоохоронні органи "не можуть обійтися без допиту Бабіша-молодшого".

 

Як відомо, Бабіш-молодший разом із батьком та деякими іншими членами сім'ї фігурують у так званій справі "Гнізда лелеки" щодо корупційних схем з коштами ЄС. Мова йде про старовинний маєток, який вирішили реконструювати у сучасний готельно-конфенційний комплекс "Гніздо лелеки" на південь від Праги. Переобладнання коштувало 350 млн крон, з них 50 млн – грант ЄС.