У Чечні палять будинки родичів муджахедів, які атакували Грозний

8 Грудня 2014, 15:29

«Кадирівці» руйнують будинки родичів так званих муджахедів Імарата Кавказа, які в ніч на 4 грудня здійснили атаку в Грозному. Про це повідомляє місцеве видання «Кавказ-центр» із посиланням на власні джерела.

«В суботу (6 грудня – ред.) в Гудермеському районі в селищі ПМК6 було зруйновано і спалено декілька будинків родичів муджахедів. Муртади («віровідступники», в цьому випадку – підконтрольні главі Чечні Рамзану Кадирову озброєні формування. – ред.) зажадали покинути межі Чечні під загрозою вбивства», – йдеться в повідомленні.

Крім того, повідомляється про спалення декількох будинків в інших районах Чечні.

Як відомо, 4 грудня близько першої години ночі група невідомих на трьох автомобілях напала на пост ДПС в Грозному. Потім бойовики проникли в Дім друку, де розташовуються республіканські і федеральні ЗМІ. Силовики блокували будівлю, в центрі Грозного був введений режим КТО.

Згодом в мережі опублікували відеозвернення озброєних людей, які вступили в протистояння з силовиками в Грозному. Люди зі зброєю назвались муджахедами Імарату Кавказу. За їх словами, вони увійшли в Грозний за наказом Аміра Хамзата, щоб здійснити акт відплати за утиски мусульманських жінок. Озброєні люди заявляють, що їх налічується велика кількість в Грозному, проте точну цифру не називають.

Згодом муджахеди Імарату Кавказу захопили школу в центрі Грозного. У результаті боїв, що зав'язалися, вбили всіх 11 повстанців.

За даними Національного антитерористичного комітету Росії, під час боїв загинули 14 силовиків, 28 отримали поранення.

Крім того, чеченська влада вважає, що напад на Грозний в ніч на четвер міг бути організований спецслужбами США і НАТО, "які хочуть послабити Росію як економічно, так і політично".

 

Позначки: