У буферну зону Софії Київської повернулися забудовники

Акценти
26 Червня 2013, 10:37

За словами мешканки столиці Діни Герцрікен, це представники фірми "Інтегралбуд".

"Зараз працює екскаватор. Він нібито потрібен після завершення робіт археологів", – пише жінка на своєму фейсбуці. Міліція вже пересвідчилася, що у будівельників є дозвіл Держархбудінспекції від 18 червня, за словами жінки.

Її обурює, що чиновники видають такі дозволи попри те, що є судові заборони.

Київський патріархат програв у суді вдруге щодо незаконної забудови землі історико-культурного призначення на Десятинному провулку 3-5.

Патріархатом було зруйнувано два історичні будинки на провулку Десятинному і розпочато будівництво, хоча жодних дозволів та рішень Київради на це не було. Зусиллями правозахисників будівництво було зупинене. На цьому місці також знесли два будинки 19-го століття. У 2009-ому році столичні археологи знайшли тут фундамент палацу князя Володимира Великого.

Як повідомлялось, у листопаді минулого року Апеляційний господарський суд Києва заборонив будівництво у буферній зоні Софії Київської, проте у лютому цього року  Вищий господарський суд дозволив будівництво.  

Раніше голова КМДА Олександр Попов запевняв, що столична влада не дозволить жодного будівництва на фундаменті Десятинної церкви.

Також народний депутат від Партії регіонів Віктор Янукович-молодший виступив проти будівництва в буферній зоні Софійського собору у Києві.

90