У будівництво сонячних електростанцій під Чорнобилем хоче інвестувати Китай

25 Жовтня 2016, 23:43

Китайські інвестиційні компанії CCEC та GCL зацікавилися можливістю будівництва парків сонячної енергії у Чорнобильській зоні відчуження. У проект Chornobyl Solar вони готові вкласти понад один мільярд доларів США.

Про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомляється на сайті міністерства.

«Сприятливі природні та інфраструктурні умови в Чорнобильській зоні, а також наявність сонця та дешевої землі можуть мати у комплексі великий успіх. Створення сонячного парку у зоні відчуження дає розуміння, що і в таких регіонах можна втілювати в життя унікальні проекти», – розповів Семерак.

За його словами, представники компаній зазначили, що будівництво сонячного парку в Чорнобильській зоні є довгостроковим проектом на перспективному ринку, в який китайська сторона готова інвестувати понад 1 млрд дол.

Він зазначив, що це серйозна перспектива для України як у плані адаптації територій, які постраждали у результаті аварії на ЧАЕС, так і для української економіки, наповнення бюджету та здобуття енергетичної незалежності.

«У розвитку «зеленої» енергетики сходяться інтереси бізнесу, держави і суспільства. Тут і енергетична безпека, і стан екології, і розвиток місцевих економік», – зазначив міністр.

Раніше Європарламент закликав країни ЄС і далі зменшувати залежність від російського газу. Зокрема, шляхом підвищення енергоефективності та впровадження відновлюваних джерел.

Нагадаємо, до кінця 2016-го в Україні буде реалізовано 34 нові інвестиційні проекти в галузі сонячної енергетики загальною потужністю 120 МВт. ​