Замість вождя народів влада планує зробити почесним громадянином угорської столиці американського короля рок-н-ролу Елвіса Преслі, який на початку 1957 року, виступаючи на одному з телешоу в США, закликав американських громадян робити пожертви на користь угорської революції. Крім того, його ім’ям назвуть одну з міських площ.
Почесним громадянином столиці Угорщини Сталін став 7 листопада 1947 року, в чергову річницю Жовтневої революції. Пропозицію включити Сталіна до списку почесних громадян мотивували “видатними заслугами у роботі, виконаної на благо угорського народу і розквіту Радянського Союзу”.
Десталінізація в Угорщині почалася в жовтні 1956 року. Тоді повсталі проти просталінського режиму Ракоші-Гері студенти насамперед знесли величезний пам’ятник вождю у міському парку. Потім перейменували угорське місто металургів Сталінварош. А от про почесного громадянина Будапешта забули. Кілька років тому у міських архівах знайшли документи, що підтверджують почесне громадянство Сталіна.
Проте із цим виникли складнощі, оскільки нинішнє законодавче зібрання Будапешта, яке не є правонаступником колишньої однопартійної міськради, не має повноважень скасовувати рішення попередників. Тому ця історія тягнеться вже кілька років.
Почесне звання – не єдиний релікт культу особи Сталіна в Будапешті. До цих пір по вулицях міста їздить тролейбус під номером 70. Як стверджують старожили, свій номер цей маршрут отримав у 1949 році з нагоди 70-річчя з дня народження батька народів. Намірів перейменовувати даний маршрут будапештська мерія поки не висловлювала.
На відміну від Будапешта, в Києві, навпаки, думають над тим, як увічнити пам’ять вождя народів. Член ЦК Компартії України Юрій Соломатін запропонував встановити пам’ятник Сталіну в центрі столиці, на Європейській площі.