У Британії запланували військову операцію в разі зриву угоди щодо Brexit

18 Листопада 2018, 18:43

У Міністерстві оборони Великої Британії готують план на випадок, якщо чинна угода щодо Brexit буде зірвана. Про це повідомляє Sunday Times.

 

Зазначається, що розробка операції почалася минулого тижня. Займаються операцією офіцери, які відповідають за виведення солдатів на вулиці у разі терактів. Зазначено, що план передбачає посилення поліцейських патрулів військовими для запобігання випадків порушення громадського порядку. Також передбачається забезпечення лікарень ліками при несприятливому розвитку ситуації.

 

Міноборони зможе в перший день відправити на допомогу поліції близько 1,2 тис. військовослужбовців, а потім збільшити це число до 10 тис. Одним з районів, куди можуть бути перекинуті солдати, називається графство Кент, звідки жителі Сполученого Королівства можуть потрапити в Європейський союз.

 

Як повідомлялося, раніше у Британії призначили нового міністра з питань Brexit. 

 

14 листопада Кабінет міністрів Великої Британії погодив попередній текст угоди з Європейського союзу (Brexit).

 

Нагадаємо, 13 листопада представники Великої Британії та Євросоюзу узгодили на технічному рівні угоду про умови виходу країни зі складу ЄС.

 

21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

Переговори між Лондоном та Брюсселем мають неформальний кінцевий термін до кінця жовтня, але Барньє сказав, що їх можуть продовжити до середини листопада.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit. 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.