У документі, який потрапив у розпорядження газети, йдеться, що носіння хрестиків не є обов'язковою вимогою до віруючих християн, у зв'язку з чим роботодавці можуть заборонити їх використання своїм працівникам. Крім того, роботодавці можуть звільняти співробітників, які будуть наполягати на своєму праві носити хрестик.
Заява Кабміну з'явилася на тлі судового процесу, в якому стюардеса British Airways Надя Евейда і медсестра Ширлі Чаплін намагаються довести факти дискримінації з боку своїх роботодавців, які заборонили їм носити хрестик в робочий час.
Жінки мають намір звернутися до Європейського суду з прав людини. Як відзначає видання, право християн на носіння хрестика на роботі захищено 9-ї статті Європейської конвенції з прав людини, де йдеться про загальне право на свободу думки, совісті і релігії.
Рішення уряду викликало запеклу критику з боку чільних представників церкви. Серед інших документ засудив лорд Кері, колишній архієпископ Кентерберійський, на думку якого, рішення є черговим прикладом тиску на християн і конфесію. До цього в церкві висловлювали побоювання з приводу можливої легалізації гомосексуальних шлюбів у Великобританії.
Як повідомлялось, нещодавно в столиці Франції Парижі мусульманам заборонили молитися на вулицях міста.
До цього, у Франції набрала чинності заборона на носінняжінками-мусульманками у громадських місцях вбрання, яке повністю закриває обличчя.