У Британії з Національного архіву зникли тисячі документів

26 Грудня 2017, 15:13

З Національного архіву Великої Британії зникли тисячі урядових документів, що деталізують найбільш суперечливі епізоди в історії ХХ століття. Про це  стало відомо після того, як державні службовці вилучили їх з Національного архіву країни, повідомляє The Guardian.

Зазначається, що з архіву зникли файли про війну за Фолклендські острови, проблеми навколо Північної Ірландії, а також суперечливий лист голови Комуністичного інтернаціоналу СРСР(міжнародна організація комуністичних партій, яка керувалась Кремлем і знаходилась під повним контролем Іноземного Відділу НКВС з розвідки) Григорія Зінов'єва, адресований ЦК Компартії Великої Британії, який привів до падіння першого уряду лейбористів у Британії.

"Зникнення висвітлюють легкість, з якою урядові відомства можуть керувати офіційними документами задовго до того, як вони були розсекречені та доступні історикам та громадськості в архіві в Кью, південно-західному Лондоні", – йдеться у повідомленні.

Наголошується, що інші відсутні документи стосуються британської колоніальної адміністрації у Палестині, тестів вакцини від поліомієліту та тривалих територіальних суперечок між Британією та Аргентиною.

"Національний архів регулярно надсилає до урядових відомств списки, які вони отримують під заставу. Якщо нам буде повідомлено про відсутність файлу, ми запитуємо які дії були виконані, та які дії потрібно виконати, щоб знайти файл", – прокоментували у відомстві.

Нагадаємо, у листопаді Національний центр кібербезпеки Великої Британії заявив, що минулого року російські хакери атакували британські ЗМІ, телекомунікації та енергетику.