У Британії учасників заворушень судять цілодобово

11 Серпня 2011, 07:33

Перші вироки винесені в Манчестері, де двоє учасників заворушень були засуджені до 10 і 16 тижнів тюремного ув'язнення.

Деякі магістратські суди перейшли на цілодобовий режим роботи: слухання йшли безперервно один за одним всю ніч.

У четвер питання заворушень буде обговорюватися на надзвичайній сесії британського парламенту. Очікується, що прем'єр-міністр Девід Кемерон відкриє дебати доповіддю про заходи, вжиті урядом і поліцією, щоб покласти край насильству і мародерству.

Звинувачення, пред'явлені більшості підсудних, пов'язані з крадіжками з магазинів – найчастіше це незаконне проникнення в приміщення або крадіжка зі зломом. Однак деякі затримані звинувачуються в підбурюванні до грабежів та інших незаконних дій за допомогою соціальних мереж.

Доказами проти деяких підсудних є їхні фотографії з награбованими товарами, які вони самі виклали на Facebook або Twitter.

Крім того, деяких учасників заворушень опізнано за допомогою відеозаписів з камер зовнішнього спостереження.

Перед правосуддям постають люди різного віку, деяким обвинуваченим ледь виповнилося 11 років. При цьому переважна більшість підсудних визнаються винними.

Деякі справи передаються до судів вищої інстанції, що мають право застосовувати більш серйозні покарання.

Всього у зв'язку з масовими заворушеннями тільки в столиці заарештовано 820 осіб, повідомляє лондонська поліція. 279 з них висунуто звинувачення.

Між тим у Бірмінгемі порушено кримінальну справу за фактом смерті трьох місцевих жителів, які минулої ночі вийшли охороняти свою вулицю від погромників і були збиті автомобілем, що втік з місця події. Пізніше водій автомобіля був заарештований.

Ця ніч пройшла без інцидентів. У британській столиці безпеку забезпечують 16 тисяч співробітників правоохоронних органів.

За підрахунками The Financial Times, заворушення у Великій Британії коштуватимуть британцям більше 100 млн фунтів, за умови, що витрати на покриття страхових збитків, завданих нерухомості і бізнесу, візьме на себе поліція Скотланд-Ярду. Видання не виключає, що сума збитків перевищить витрати на королівське весілля.