У Британії скликали позачергове засідання уряду через можливу операцію в Сирії

12 Квітня 2018, 12:25

Прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей у четвер, 12 квітня, скликала міністрів на позачергове засідання уряду, щоб обговорити приєднання до можливої військової операції Сполучених Штатів Америки  та Франції у Сирії. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зокрема, Мей відкликала членів уряду з великодніх святкувань на спеціальне засідання на Даунінг-Стріт, щоб обговорити варіанти відповіді Лондона на застосування хімічної зброї в сирійському місті Дума у Східній Гуті.

 

"Атака хімічною зброєю, яка відбулася в суботу в Думі в Сирії, була шокуючим і варварським актом. Все вказує на те, що відповідальність несе сирійський режим", – наголосила британський прем'єр-міністр.

 

Нагадаємо, 12 квітня Велика Британія заявила, що готується до завдання ударів по Сирії, зокрема, у повну боєготовність приведено її літаки на військовій базі на Кіпрі. Повідомляється, що розгортання авіації почалося на військово-повітряній базі Британії Акротірі на півдні острова. Відомо, що на авіабазі зараз перебувають вісім винищувачів-бомбардувальників Panavia Tornado, оснащених крилатими ракетами. Ще шість літаків, оснащених ракетами класу "повітря-повітря" можуть вести їхнє прикриття. На тлі повідомлень про розгортання британських сил на Кіпрі стало відомо, що Kuwait Airways з 12 квітня припиняє польоти в столицю Лівану Бейрут.  В авіакомпанії пояснюють, що причиною стало попередження кіпрської влади про "небезпеку польотів у повітряному просторі Лівану".  Крім того, до берегів Сирії рухаються кораблі британського ВМФ. Серед інших кораблів, що діють у Середземному морі, видання відзначає есмінець HMS Duncan.

 

Російські військові структури повідомили, що Москва сподівається отримати від США координати цілей можливих ударів в Сирії, аби уникнути втрат. Офіцери Міністерства оборони РФ перебувають на десятках об'єктів сирійської інфраструктури, тому Москва намагається убезпечити їх від можливої загрози. У матеріалі йдеться про те, що військові РФ постійно моніторять середземноморський регіон за допомогою засобів об'єктивного контролю. Росія задіяла наземні транспортні засоби, а також літаки дальнього радіолокаційного виявлення А-50, які стежать за американським есмінцем "Дональд Кук".

 

Як повідомлялось, Міністерство оборони Росії заявило, що сирійське місто Дума, яке постраждало від хімічної атаки, узяли під контроль війська Башара Асада, у місто були введені підрозділи російської військової поліції.

 

Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей заявила, що Лондон готовий санкціонувати участь Лондона в ударі по Сирії без згоди парламенту. Мей не збирається затримувати президента США Дональда Трампа, тому має намір уникнути затримки, яка може бути викликана узгодженням цього питання в парламенті.

 

11 квітня  президент Сполучених Штатів Америки відреагував на погрози Росії збивати американські ракети та знищувати джерела вогню у випадку американської агресії проти Сирії. Зокрема, Трамп запевнив російську владу, що ракети США "обов'язково прийдуть".

 

Так, посол Росії в Лівані Олександр Засипкін заявив, що у РФ залишають за собою право збивати всі ракети і знищувати джерела вогню у випадку агресії США проти Сирії.

 

Додамо, що у сирійській Латакії, де розташовується авіабаза Російської Федерації, помітили російський бомбардувальник Су-34.

 

Також європейська організація з безпеки повітряної навігації "Євроконтроль" застерегла авіакомпанії у зв'язку з ризиком можливих авіаційних і ракетних ударів по Сирії протягом 72 годин.

 

8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули. Зокрема, відповідальність за хімічні напади приписують режиму Асада та його прибічниками, а саме Росії та Ірану. Так, міжнародна спільнота скликала екстрене засідання Радбезу ООН, щоб завадити наступним можливим атакам.