У Брюсселі відбувся перший раунд консультацій Україна-ЄС-РФ з питань транспортування газу

13 Вересня 2018, 16:58

У Брюсселі відбувся перший раунд тристоронніх технічних консультацій Україна-ЄС-РФ з питань транспортування газу з питань транспортування газу походженням з Російської Федерації газогонами України. Про це повідомляє прес-служба МЗС у четвер, 13 вересня.

 

Зазначається, що зустріч відбулася на виконання домовленостей, досягнутих під час тристоронніх консультацій 17 липня 2018 року у Берліні.

 

"У ході технічних консультацій експерти України, ЄК та РФ обговорили ключові елементи контрактів на транспортування газу, що застосовуються в державах-членах ЄС, підходи до формування тарифів, а також питання реформування управління українською ГТС відповідно до законодавства та міжнародних зобов'язань України в рамках Угоди про асоціацію", – йдеться у повідомленні.

 

Українська сторона підтвердила заінтересованість у поширенні на Україну режиму внутрішнього ринку ЄС та відповідну роботу щодо повного впровадження норм та правил Європейського Союзу щодо ринку газу. У цьому зв'язку учасниками консультацій підтверджено, що відносини між господарюючими суб'єктами України, ЄС та РФ визначатимуться законодавчим полем, яке повністю відповідатиме законодавству ЄС. Сторони домовилися про проведення наступного раунду консультацій 26 вересня 2018 р.

 

Нагадаємо,25 серпня радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що для американських та інших іноземних енергетичних компаній може бути привабливим видобуток природного газу в Україні.