Журналісти були присутні на офіційній церемонії зустрічі президента України Віктора Януковича, президента Ради ЄС Германа Ван Ромпея і президента Європейської комісії Жозе Мануеля Баррозу.
У складі української делегації – голова адміністрації президента Сергій Льовочкін, віце-прем'єр Юрій Бойко, міністр закордонних справ Леонід Кожара, міністр юстиції Олександр Лавринович, міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький.
Нагадаємо, планується, що під час саміту сторони підіб'ють підсумки співпраці Україна-ЄС у 2012 році і визначать завдання на 2013 рік. За інформацією МЗС України, на саміті обговорюватимуться перспективи підписання Угоди про асоціацію, модернізації української газотранспортної системи, а також лібералізації візового режиму.
Крім цього, Україна розраховує підписати чотири документи за результатами саміту. За словами міністра закордонних справ Леоніда Кожари, Київ, зокрема, розраховує підписати Спільну заяву за результатами саміту і кредитну угоду про виділення Україні макрофінансової допомоги з боку ЄС на суму понад EUR 600 млн, а також очікується підписання меморандуму про початок діалогу між Україною та ЄС з питань бізнес-клімату та підписання 7-й спільного звіту щодо виконання меморандуму між Україною та ЄС про взаєморозуміння і співпраці в енергетичній сфері.
Президент Віктор Янукович під час телепроекту "Діалог з країною" заявив, що очікує від саміту наступного етапу для підписання угоди про асоціацію з ЄС.
У свою чергу, представники Євросоюзу неодноразово повторювали вимоги, що передують підписанню угоди між ЄС та Україною. Так, президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей і президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу висловили сподівання, що Україна проведе реформи в питаннях вибіркового правосуддя та парламентських виборів.
"Вона має проводити реформи, що були погоджені під час нашого останнього двостороннього саміту та були конкретизовані у грудневих висновках Ради міністрів ЄС із закордонних справ, і які стосуються, зокрема, питань вибіркового правосуддя, парламентських виборів та впровадження реформ у рамках Порядку денного асоціації Україна-ЄС", – наголосили Ромпей та Баррозу.
Водночас в опозиції очікують від саміту вирішення проблеми всередині України, в тому числі питання політичних переслідувань, зокрема, екс-прем'єр міністра Юлії Тимошенко. Зокрема, лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк зазначив, що “проведення саміту Україна-ЄС є ще одним кроком для того, щоб вирішити наші проблеми в двосторонніх стосунках з ЄС і так само вирішити проблеми всередині України, в тому числі питання політичних переслідувань і, зокрема, Юлії Тимошенко”.
Верховна Рада, у свою чергу, до саміту встигла прийняти заяву про євроінтеграційні прагнення України.