У Брюсселі підписали угоду про надання безвізу для Грузії

1 Березня 2017, 15:25

Президент Європейського парламенту Антоніо Таяні і парламентський секретар у справах інновацій, молоді та спорту Мальти Кріс Агуіс – країни-голови Ради Євросоюзу в середу, 1 березня, підписали документи про надання безвізового режиму для громадян Грузії.

На церемонії підписання в Європарламенті були присутні прем'єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі, міністр закордонних справ Михайло Джанелідзе, а також держміністр Грузії з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Віктор Долідзе.

Це одна з останніх формальностей на шляху надання громадянам Грузії безвізу для короткострокових поїздок в країни Шенгенської зони. Законодавчі зміни протягом декількох днів повинні бути опубліковані в Офіційному журналі ЄС. Імовірно, це станеться 9 березня. Документ вступить в силу на 21-й день після публікації.

Тоді громадяни Грузії зможуть без віз перебувати в країнах Шенгенської зони 90 днів з 180. Євросоюз почав діалог щодо лібералізації візового режиму з Грузією в 2012 році. 

Нагадаємо, у вівторок, 28 лютого, на консультаціях країн-членів ЄС, представників Європарламенту та Єврокомісії було досягнуто згоди щодо запуску візової лібералізації для громадян України.