У Брюсселі переконували, що Тимошенко засудили для розірвання газових угод з Росією

15 Жовтня 2011, 12:33

Як пише видання, представники України переконували, що, довівши у суді перевищення повноважень екс-прем'єром при санкціонуванні укладення згубних для України угод, можна буде звертатися вже в міжнародні інстанції для їх оскарження або розірвання.

Про справу ЄЕСУ європейці також почули вперше не 13 жовтня. Зокрема, за інформацією ZN.UA, ця тема піднімалася на зустрічі українського президента з канцлером Німеччини у Варшаві. Віктор Янукович, намагаючись переконати Ангелу Меркель в корисливих мотивах проступку екс-прем'єра, повідомив канцлеру, що Тимошенко погодилася на невигідні для України газові угоди в обмін на обіцянку росіян закрити справу про борг ЄЕСУ.

Але, як свідчать джерела ZN.UA, налаштувати в свою сторону Меркель президентові не вдалося.

Як пише видання, по-перше, канцлер була роздратована запізненням Януковича на зустріч з нею (тривала бесіда з Баррозу виправданням українському президентові не послужила), по-друге, до обговорення нового звинувачення проти Тимошенко вона готова не була. Тому ще раз повторила, що політичні фігури повинні нести політичну, а не кримінальну відповідальність, а їх доля повинна вирішуватися на виборах, а не в суді.

«Це що ж виходить, якщо б у Німеччині діяло таке ж законодавство, як в Україні, то після того як я перестала бути канцлером, мене мої противники цілком могли б засадити у в'язницю, наприклад, за рішення надати багатомільярдну допомогу Греції?» – приблизно так міркувала, за словами співрозмовників видання, Меркель на зустрічі з Януковичем.