У Брюсселі на мене дивились як на проукраїнського маніяка – Туск

8 Липня 2019, 15:52

Президент Європейської ради Дональд Туск запевнив Україну у своїй непохитній підтримці у процесі євроінтеграції країни.

 

Зазначається, що заява українською мовою прозвучала на спільному брифінгу з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом.

 

Зокрема, він зазначив,що робив усе для того, щоб прискорити процес євроінтеграції України, через що в Брюсселі на нього дивились "як на проукраїнського маніяка".

 

"Не все вдалося. Не завжди я був таким ефективним, як хотів. Вибачте мені, друзі. Але маємо також багато причин бути задоволеними. І вам, українцям, точно немає за що почувати сором. В Брюсселі дехто дивився на мене як на проукраїнського маніяка. Не раз мені говорили  це просто в очі. Чесно кажучи, я дуже пишаюся цим епітетом. Ви можете завжди розраховувати на мене", – зауважив Туск.

 

За його словами, це, ймовірно, його останній візит до України як глави Європейської ради.

 

 "Я залишатимуся вашим другом і союзником не залежно від того, ким я буду у майбутньому. Упродовж цих років я завжди намагався підтримати Україну в Європі, а Європу в Україні. Відвага і рішучість українців здобули повагу і визнання у багатьох європейців. Сьогодні серед них все більше союзників української справи", – сказав Дональд Туск.

 

"У моїх очах ви всі герої. Саме такими я бачив вас під час Революції гідності на Майдані, а також потім, коли ви захищали суверенітет і цілісність своєї країни, і водночас будували сучасну державу та запроваджували демократичні стандарти. Попри бідність, яка все ще залишається у багатьох місцях. Попри страждання, принесені війною. Попри труднощі реформ – ви встояли", – наголосив він.

 

Нагадаємо, 8 липня президент Володимир Зеленський зустрів у Маріїнському палаці очільників Європейського Союзу у рамках проведення двостороннього саміту. Так,у рамках заходу Зеленський, президент Європейської Ради Дональд Туск і президент Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер проведуть зустріч у вузькому колі.