У Брюсселі Януковича може замінити Клюєв

14 Жовтня 2011, 16:21

Як повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин, в Адміністрації президента запевнили, що «до графіку президента ця дата ще остаточно не вносилася».

«Також у графіку президента, який є у нас (в МЗС, — ред.), ця дата не стоїть…Наприклад, ми знаємо, що президент поїде на Кубу, а потім до Бразилії 21-24 числа, — ці дати є. А на 20-те число поки нічого немає», — повідомив Волошин.

При цьому він уточнив, що Україна офіційно не запитувала у ЄС підтвердження щодо цієї дати, і відповідно, з європейського боку також нічого не отримувала.

«Яка зараз ситуація — перенесено саміт ЄС (з 17-18 на 22-23 жовтня, — ред.). І подобається нам це чи ні, але питання Греції і взагалі розпаду Єврозони набагато важливіше, ніж питання України. Це саме по собі „підвішує“ 20 число, тому що робить Баррозу зайнятим вищевказаним питанням», — додав він.

Також Волошин повідомив, що 17 жовтня до Києва приїздить комісар ЄС з питань торгівлі Карл Де Гухт і Україна сподівається, що раунд, який було почато у вересні, вже у понеділок буде завершено (завершення перемовин щодо ЗВТ має бути підтверджено попередньо, — ред.). При цьому він зазначив, що Україна сподівалася завершити перемовини щодо ЗВТ ще наприкінці вересня.

«Але там залишилися питання, у тому числі і щодо підтвердження механізму компенсації ЄС з нашого боку за перебої з постачанням газу, хоча ми від цього ухиляємося, оскільки вважаємо, що це питання не до країни-транзитера, а до постачальника", — сказав він.

Одночасно в МЗС повідомили, що на 20 жовтня готується візит до Брюсселя першого віце-прем'єра — міністра економічного розвитку Андрія Клюєва, де він обговорюватиме питання щодо ЗВТ.

Раніше повідомлялося, що 20 жовтня президент Янукович перебуватиме з офіційним візитом у Брюсселі. Планувалося, що у цей день "буде досягнуто політичного компромісу з політичних питань, які не було вирішено на експертному рівні». Тобто Янукович і Баррозу повинні були оголосити про завершення перемовин щодо Угоди про асоціацію, що включає поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі (ЗВТ).

Зазначимо, що раніше в ЄС повідомили, що угода може набути чинності окремо, що пов'язано з процедурою її ратифікації (для ратифікації економічної частини потрібні рішення Ради ЄС та Європарламенту, а політичної — ратифікація в усіх 27 парламентах країн-членів ЄС).