У Брюсселі анонсували засідання Ради НАТО-Росія, на якому обговорять Україну

1 Липня 2019, 18:02

У Брюсселі в п'ятницю, 5 липня, відбудеться засідання Ради НАТО-Росія під час якого обговорять питання України. Про це йдеться на сайті Альянсу.

 

Зокрема, про результати зустрічі буде повідомлено на прес-брифінгу.

 

«Генеральний секретар НАТО пан Єнс Столтенберг здійснить підхід до преси у п'ятницю, 5 липня 2019 року, щоби поінформувати засоби масової інформації про засідання Ради НАТО-Росія на правах головуючого»,  – йдеться у повідомленні.

 

Так, прес-брифінг відбудеться близько 13:00 (14:00 за Києвом).  

 

Нагадаємо, 26 червня ПАРЄ  ухвалила рішення про підтвердження повноважень російської делегації без жодних обмежень. Зокрема, за таке рішення проголосували 116 депутатів, 52 – проти, 15 утрималися.  

 
25 червня українська делегація заблокувала автоматичне обрання  Слуцького віце-президентом ПАРЄ. Так, за процедурою, висунуті національними делегаціями кандидати вступають на посаду автоматично, без голосування.  Своєю чергою, якщо кандидатура має заперечення від щонайменше 20 делегатів, тоді призначається таємне голосування.
 

У ніч на 26 червня профільні комітети ПАРЄ, що розглядали питання повноважень делегації РФ, ухвалили рекомендацію підтвердити їх без мінімальних санкцій.

 

Раніше стало відомо, що, у середу, 26 червня,  розгляне оскарження повноважень російської делегації.

 

Як повідомлялось, Парламентська асамблея Ради Європи на своєму засіданні 25 червня  ухвалила резолюцію та внесла зміни до регламенту, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань.

 

Резолюцію після дебатів, які тривали майже дев'ять годин, підтримали 118 делегатів, 62 були проти та 10 утрималися.