У Болгарії забороняли дітям носити українську символіку й вишиванки

26 Липня 2014, 16:35

"Беручи до уваги свідчення родичів українських дітей та очевидців, встановлена ним заборона на демонстрацію і носіння українських національних символів у таборі та на цьому ґрунті моральне знущання, якого було завдано дітям з України через демонстративний вияв неповаги до української національної символіки", – зазначили в МЗС.

Так, наголошується, що все це може свідчити про вчинений злочин дискримінації за національною ознакою, порушення прав і свобод людини, розпалювання ксенофобських настроїв та міжетнічної нетерпимості.

В відомстві підкреслили, що подібна поведінка є неприпустимою для демократичного суспільства та європейської держави, в якій працевлаштований цей громадянин, та не може залишитися без належної реакції української та болгарської сторін.

У зв’язку з цим, МЗС надіслано ноту до зовнішньополітичного відомства Республіки Болгарія з проханням надати правову оцінку діям Ігоря Абессінова, провести розслідування цього інциденту та вжити заходів, щоб не допустити подібних випадків у майбутньому.

"З метою надання необхідного консульсько-правового захисту та сприяння українським дітям, а також з’ясування усіх обставин, до місця інциденту прибув український консул", – повідомили у відомстві.

Справа перебуває на особливу контролі МЗС та Посольства України в Республіці Болгарія.     

.