У Болгарії віце-прем’єр подав у відставку після місяця протестів

17 Листопада 2018, 14:59
Віце-прем’єр Болгарії з питань демографії та економіки Валерій Сімеонов оголосив про свою відставку після понад місячного протесту матерів дітей з особливими потребами. Про це повідомляє Balkan Insight.
 
 
У своїй відставці Сімеонов звинуватив кампанію, яка проводилася проти нього у ЗМІ.
 
 
"Кампанія проти мене в медіа шкодить всьому уряду, його авторитету і перешкоджає функціонуванню кабінету" – сказав він.
 
 
"Влада не є моєю метою. Гадаю, пріоритетом нині є не створювати проблем для ГЕРБ і "Об’єднаних патріотів" (керівна коаліція). Сподіваюся, моя відставка знецінить мету протестів" – додав Сімеонов.
 
 
Його відставки вимагали матері дітей з особливими потребами. Зокрема, він називав їх "крикливими жінками", які використовують своїх "нібито хворих дітей" для досягнення власної вигоди (жінки домагалися закріплення у законодавстві нового типу інвалідності).
 

Нагадаємо, 12 серпня ввечері в Румунії розпочалася третя серія вуличних мітингів. У місті Клуж-Напока демонстранти встановили намет.  Водночас у Бухаресті на площі Вікторії знову вийшли на протест десятки тисяч демонстрантів. Зокрема, протести були також організовані у таких містах як Клуж-Напока, Констанца, Ясси та Сібіу.  Так, біля префектури Клуж-Напоки зібралися близько 80 людей, які розбили на площі перед будівлею держустанови намет й оголосили вимогу зустрічі з префектом. Зазначається, що деякі активісти залишалися на вулиці перед префектурою всю ніч.

 

Як повідомлялося, генпрокуратура Румунії за вимогою президента Клауса Йоганніса відкрила кримінальне провадження щодо дій правоохоронців під час акції протесту у Бухаресті, в ході якої постраждали 440 людей. 

 

Раніше Йоганніс засудив непропорційний характер дій сил правопорядку під час антиурядового протесту у Бухаресті.