У Болгарії хочуть відмовитися від російських винищувачів МіГ-29

21 Серпня 2017, 21:31

Президент Болгарії Румен Радєв виступив проти ремонту російських винищувачів МіГ-29, що перебувають на озброєнні болгарської армії РБ, наполягаючи на придбанні нових винищувачів, які відповідають стандартам НАТО. Так президент прокоментував заяву міністра оборони Красиміра Каракачанова про те, що Болгарія може відмовитися від нових винищувачів та ремонтувати старі МіГи.

"У жодному разі не можна відмовитися від придбання нових винищувачів для болгарської військової авіації. Наша авіація має бути сумісна з авіацією інших країн-членів НАТО", – зазначив Радєв.

Болгарський президент особливо наголосив, що попри високу маневреність російські винищувачі не мають сучасних бойових здатностей.

Раніше в уряді Болгарії ініціювали переговори про придбання восьми нових багатоцільових шведських винищувачів "Гріпен". Загальна вартість машин становить приблизно 750 мільйонів євро.

Нагадаємо, Сербія заявила, що має намір купити російські винищувачі МіГ-29 попри занепокоєння, що це може призвести до напруження на Балканах на тлі спроб Москви заблокувати інтеграцію країн з цього регіону в євроатлантичні структури.