У Міненерго у відповідь на запит ZN.UA повідомили, що гроші підуть на реалізацію п'яти інноваційних проектів.
«На даний час планується реалізувати проект заміщення споживання природного газу вітчизняним вугіллям, складовими якого є будівництво чотирьох заводів газифікації кам'яного та бурого вугілля, а також реконструкція ДП "Сєвєродонецька ТЕЦ", що передбачає її переобладнання на використання водовугільного палива», – йдеться в коментарі міністерства.
Будівництво заводів газифікації передбачається в Донецькій, Луганській (кам'яне вугілля) та Кіровоградській (буре вугілля) областях.
У Кабміні пояснили вибір технологій саме Китайської Народної Республіки тим, що КНР зараз «є світовим лідером із впровадження технологій водовугільного палива та газифікації вугілля». «В Україні такі технології на сьогоднішній день в промислових масштабах не застосовуються», – йдеться в коментарі.
«Економічний ефект підрахований на основі показників заміщення споживання природного газу в обсязі понад 3 млрд кубометрів після реалізації проекту і розрахункових показників собівартості виробництва водовугільного палива, синтез-газу і синтетичного природного газу», – йдеться в коментарі Міненерго.
Нагадаємо, 6 серпня президент Віктор Янукович підписав закони, що збільшують розмір державних гарантій на 53,8 млрд гривень до 68,8 млрд гривень для залучення кредитів з Китаю на розвиток проектів агропромислового комплексу й програми заміщення газу українським вугіллям.
Читайте також: Україна як сировинна колонія: Янукович робить державу залежною від Китаю