Урядовець підкреслив, що закупівля 1412 одиниць медичного автотранспорту дозволить уникнути дисбалансу у забезпеченні швидкими різних територій та населених пунктів.
«Стандарт, до якого прагне МОЗ, – це одна швидка на 10 тисяч населення. Для цього необхідно, щоб в Україні на 46 мільйонів населення було 4 561 санітарних машин. Тобто, для повного оновлення парку швидких необхідно здійснити ще дві подібні закупівлі», – сказав Хобзей.
В той же час начальник управління державних цільових програм та державних закупівель МОЗ Галина Довганчин зауважила, що розподіл автомобілів швидкої допомоги здійснюватиметься за двома параметрами – відповідно до заявок регіонів, які вони подавали напередодні закупівель, та кількістю в них наявного медичний автотранспорту, який експлуатується не більше п’яти років. «Відтак, усі регіони будуть рівномірно забезпечені якісними автомобілями швидкої допомоги», – вказала Довганчин.
Вона повідомна, що відповідно до здійснених закупівель, наприклад Дніпропетровська і Львівська області отримають по 79 автомобілів, Київ – 91 автомобіль, Донецька область отримає 128 автомобілів, Харківська – 88 автомобілів, Закарпатська – 28, Волинська – 30, Сумська та Чернівецька області – по 32, Севастополь – два авто.
«Спеціалізованим автотранспортом будуть забезпечені усі регіони», – наголосила Довганчин.
Вона підкреслила, що загальний рівень забезпеченості сучасними каретами швидкої допомоги в країні, який до цього був у межах 29%, у середньому зросте вдвічі та становитиме 60%.
Як повідомлялось, цього року на закупівлю автомобілів швидкої допомоги планувалось витратити 922 млн грн із державного бюджету.