У Богатирьової пояснили, що з державною допомогою для ВІЛ-інфікованих дітей

23 Листопада 2012, 11:32

У міністерстві повідомили, що МОЗ листом від 09.12.2011 року подало на розгляд до Кабінету Міністрів України проект постанови «Про розмір щомісячної державної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям і дітям, які страждають на хворобу, зумовлену ВІЛ». Постанова передбачала збільшення віку дітей з 16 років до 18 років, а також розмір щомісячної державної допомоги – до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

"У 2011 році постанова Кабінетом Міністрів України не була затверджена, а повернута до МОЗ 24.05.2012", – зазначається у повідомленні.

У відомстві нагадали, що законом України "Про Державний бюджет " в межах бюджетної програми передбачено видатки на виплату державної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям і дітям, які страждають на хворобу, зумовлену ВІЛ у сумі 19,2 млн гривень.

«Видатки було передбачено, виходячи з того, що на момент складання бюджетного запиту на 2012 рік в органах вищої виконавчої влади перебував проект постанови Кабінету Міністрів України "Про розмір щомісячної державної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям і дітям, які страждають на хворобу, зумовлену ВІЛ" з установленим розміром державної допомоги у сумі 10 неоподаткованих мінімумів, або 170 гривень на одну дитину на місяць», – повідомили в прес-службі.

Водночас, у міністерстві повідомили, що Кабмін ухвалив постанову від 12.09.2012 за №852 «Про розмір щомісячної державної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям і дітям, які страждають на хворобу, зумовлену ВІЛ».

У МОЗ також повідомили, що на виконання закону України «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ)» та зазначеної постанови міністерство розробило проект наказу у новій редакції щодо порядку виплати щомісячної державної допомоги ВІЛ

"Виплата Державною казначейською службою держдопомоги дітям проводиться за наявності вказаного Порядку", – наголосили у відомстві.

Нагадаємо, 22 листопада Генеральна прокуратура України повідомила, що ВІЛ-інфіковані діти недоотримують гарантовану державою допомогу, а у віці від 16 до 18 років взагалі незаконно позбавлені права на її одержання.

98