«МОЗ висловлює занепокоєння з приводу того, що реабілітаційні курси Юлії Тимошенко у Центральній клінічній лікарні Харкова тривають вже майже три місяці. Адже, такі тривалі терміни проведення процедур згідно міжнародної лікувальної практики є неприйнятним та не характерним для лікування такого поширеного серед населення захворювання, яке діагностовано у пацієнтки. Крім того, не виключено, що це може призвести до негативних для пацієнта наслідків», – йдеться у повідомленні.
У МОЗ також висловлюють занепокоєнням тим, що «німецькі лікарі не повідомляють про тривалість подальшої реабілітації Тимошенко, досягнуті проміжні результати, а також про перспективи стану здоров’я пацієнтки».
«У зв'язку з вищезазначеним, українські лікарі вбачають у ситуації, що склалася, наявність не лише медичних аспектів, але також й інших, не виключено, що політичних, зокрема, у поведінці як пацієнтки, яка продовжує скаржитися на відсутність полегшення, так і німецьких лікарів, які з невідомих для українських медиків причин, не хочуть робити висновки щодо стану здоров’я Тимошенко та щодо тривалості її подальшого перебування у ЦКЛ № 5 (яка була обрана для Ю. Тимошенко німецькими лікарями)», – йдеться у повідомленні МОЗ.
У відомстві також відзначають, що німецькі фахівці з клініки «Шаріте» контролюють процеси обстеження та реабілітації Тимошенко, а також беруть у цьому безпосередню участь в загальному вже більше п’яти місяців, починаючи з лютого поточного року, коли на вимогу пацієнтки було створено Міжнародну медичну комісію лікарів, до якої увійшли і німецькі, і канадські лікарі.
Нагадаємо, сьогодні зранку ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що Тимошенко готуються перевезти з лікарні, де вона перебуває з 9 травня, у Качанівську виправну колонію. Однак пенітенціарна служба заявила, що їм про це нічого не відомо.
19 липня Власенко заявив про зараження Тимошенко невідомою хворобою, що вразила 50% її шкіри. У свою чергу медики запевнили, що з Тимошенко "нічого нового" не відбулося.
Через стан здоров'я Тимошенко відмовляється брати участь у судових засіданнях по справі ЄЕСУ, а також при розгляді касаційної скарги на вирок у "газовій справі".