У БЮТі вважають, що Табачаник своїми діями ретранслює думки Януковича

4 Березня 2011, 18:07

«Міністр освіти Дмитро Табачник повністю влаштовує президента України Віктора Януковича, у нас немає необхідності апелювати до президента (з приводу відставки міністра – ред)», – сказав  Томенко в ході брифінгу в п’ятницю в Києві.

За його словами, можливість звільнити Табачника – виняткове право президента, а виступ Табачника у Верховній Раді в п’ятницю про ситуацію в освіті свідчить про те, що президент підтримує міністра.

«Оскільки президент мовчить, це дає мені підстави сказати про те, що усе, що робить Дмитро Табачник, про це думає Віктор Янукович. Усе, що озвучує Табачник – до цього прагне президент Віктор Янукович», – відмітив Томенко.

Нагадаємо, 4 березня у Верховній Раді міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що Міносвіти не закриває жодної школи в Україні. Це – компетенція органів місцевого самоврядування.

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник заявляв, що виступає за закриття шкіл, в яких навчається менше 40 школярів. За його підрахунками, це близько 10% усіх середніх навчальних закладів, тобто кожна десята школа.

Прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що не можна закривати жодну школу, поки не вирішено питання з підвозом дітей до інших навчальних закладів шкільним автобусом і питання працевлаштування вчителів шкіл, які закриваються.

У Донецькій області в 2011 році планується закриття 26 загальноосвітніх шкіл, або 2,5% загальної кількості. За інформацією прес-служби Донецької облдержадміністрації, закриття навчальних закладів відбуватиметься згідно з Регіональною дорожньою картою з оптимізації мережі бюджетних установ і витрат місцевих бюджетів на їх утримання.

Раніше на Донеччині відбулися ряд акцій протесту батьків учнів проти закриття україномовних шкіл.