У БЮТ заявляють, що «регіонали» взяли під контроль конференцію чорнобильців

17 Грудня 2011, 13:10

За його словами, на конференцію приїхав «цілий ескорт «регіоналів» на чолі з Клюєвим, натомість простих чорнобильців до проведення конференції власної організації не допускають силами спецпідрозділів міліції».

«По кількості «Беркуту» і міліції, які там зараз знаходяться, складається враження, що це не конференція громадської організації, а проходять якісь військові навчання», – зазначив депутат.

Пашинський повідомив, що в даний момент близько 300 чорнобильців вимагають допустити їх на конференцію власної організації, «але правоохоронні органи, виконуючи злочинні накази того ж самого Андрєєва і якого-небудь куратора з уряду, їх просто не допускають».

«Влада, розуміючи хвилю народного гніву, який вона підняла репресіями проти власного народу, спеціально зробила цю звітно-виборчу конференцію, затруднивши доступ журналістам і громадськості», – сказав він.

За словами Пашинського, депутата від Кременчука Анатолія Мокрого, який про все це розповів з трибуни звітно-виборчої конференції, фактично викинули із зали, а співробітники правоохоронних органів заявили Мокрому, що його вже позбавили статусу делегата з’їзду.

«Ми змушені констатувати, що така організація як «Союз Чорнобиль України» – організації, яка нараховує багато гарних справ і здобутків, – завдяки своєму лідерові, який фактично продався правлячій Партії регіонів, сьогодні закінчила своє існування», – сказав БЮТівець.

Нагадаємо, вчора затримали двох чорнобильців. Зокрема, голову «Харківського міського комітету ветеранів Чорнобиля» Володимира Проскуріна та члена організації «Чорнобильський спас» Петра Прокопенка.

Міліція пояснила, що чорнобильці затримані для допиту в межах кримінальної справи про підробку документів.

Проскурін пов'язував затримання з його наміром їхати 16 грудня до Києва на звітно-виборну конференцію всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль Україна» як делегата від Харківської області й виступити там опонентом нинішньому голові організації Юрію Андреєву.