Понад 550 томів справи передано прокурору для направлення в суд. Швидше за все, справа буде слухатися у Верховному суді.
У даній кримінальній справі проходять двоє обвинувачуваних – Ковальов і Коновалов, обидва уродженці Вітебська 1986 року народження.
За словами Шведа, Ковальову пред’являють звинувачення у понад 15 епізодах злочинної діяльності, пов'язаної з участю в акті тероризму в мінському метро, незаконним обігом вибухових речовин, недонесення про злочин, приховуванням знаряддя злочину.
Коновалов звинувачується у скоєнні більше 30 злочинів, у тому числі в 4 актах тероризму, незаконних діях з вибуховими речовинами, особливо злісному хуліганстві, умисному пошкодженні майна загальнонебезпечним способом.
Як зазначив Швед, з перших днів розслідування підозрюваним, а потім – обвинуваченим був наданий захист. Клопотань, скарг та заяв з їхнього боку і з боку адвокатів після ознайомлення з матеріалами справи не надходило.
Він також стверджує, що слідством не встановлено наявність замовника теракту в мінському метро.
«З усією відповідальністю заявляю, що в процесі розслідування кримінальної справи, проведення комплексу оперативно-розшукових заходів будь-яких даних, що вказують на те, що за спиною Ковальова та Коновалова стояли спонсори, замовники, немає», – заявив Швед.
«Коновалов і Ковальов діяли самостійно», – додав він, підкресливши, що перший злочин на їх спільному рахунку датується ще 2000 роком.
Заступник генерального прокурора зазначив, що нічого незвичайного в даті 11 квітня 2011 (день здійснення теракту в мінському метро) немає.
«Злочин може бути скоєно, як 10, так і 12 квітня. 11 квітня теракт був проведений Коноваловим і Ковальовим через збіг обставин», – зазначив Швед.
Він також спростував інформацію ЗМІ про нібито можливий зв'язок білоруських терористів з норвежцем Андерсом Брейвіком, який відвідував Білорусь кілька років тому. Такого зв'язку «немає і бути не може», зазначив Швед, назвавши таку інформацію журналістською дезінформацією.
До речі, максимальне покарання, передбачене ст. 289 КК РБ «тероризм», – смертна кара.
Нагадаємо, вибух на станції метро «Жовтнева» в Мінському метрополітені прогримів в 17.58 11 квітня цього року. В результаті теракту 11 людей загинули на місці, 4 померли в лікарнях.
13 квітня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про розкриття теракту. За його словами, затримані за підозрою у вибуху в мінському метро зізналися також в організації інших терактів у Білорусі – у день незалежності у Мінську 2008 року та у вересні 2005 у Вітебську.
Загалом озвучувалися сім версій теракту у мінському метро. Лідери білоруської опозиції говорять, що вибух в Мінську може бути вигідний владі.